Regulamin sesji

1. Rezerwacja terminu sesji jest równoznaczna z akceptacją regulaminu sesji.

2. Dla sprawnego kontaktu, przepływu informacji oraz realizacji usług musicie mi powierzyć swoje imię i nazwisko, adres e-mail oraz nr telefonu.

3. Złota zasada punktualności to 5 minut przed czasem. Jeśli wiecie, że będziecie mieli poślizg, proszę o informację na bieżąco.

4. Warunki pogodowe podczas sesji plenerowych bywają zmienne. Jednak pochmurne niebo nie jest powodem do przełożenia sesji – chyba, że zależy Wam na złotej godzinie ale taką informację proszę podać przy rezerwacji terminu. W innym przypadku z przekładaniem/odwołaniem sesji czekamy najpóźniej do godziny przed planowaną sesją.

5. W dniu sesji pobieram wynagrodzenie w gotówce, w kwocie wybranego przez Was pakietu, lub pakietu podstawowego jeśli nie jesteście jeszcze zdecydowani.

6. W ciągu 21-30 dni od momentu wykonania sesji otrzymujecie dostęp do galerii z obrobionymi zdjęciami w serwisie Photonesto, w którym wybieracie swoje ulubione ujęcia. Dostęp do zdjęć jest ważny 3 miesiące. Po upływie tego czasu galeria wygasa a ponowne jej wgranie to koszt 15zł.

7. Galeria służy do wyboru zdjęć. Istnieje możliwość wyboru dodatkowych ujęć zgodnie z cennikiem zawartym w ofercie lub zmiany pakietu na większy.

8. Zamawiane produkty otrzymujecie do 30 dni od momentu wyboru ujęć oraz akceptacji projektów albumów. Wysyłam je paczkomatem (dodatkowy koszt: 15zł) lub umawiamy się na odbiór osobisty na terenie Knurowa.

9. Gwarantuję wykonanie usługi fotograficznej na poziomie prezentowanym w portfolio na moich social mediach (Facebook, Instagram)

10. Nie ma możliwości wykupienia nieobrobionych plików RAW.

11. Pliki zdjęciowe z Waszej sesji przetrzymuję na dysku zewnętrznym przez rok. Po upływie tego czasu dysk jest czyszczony.

12. Pamiętajcie proszę, że jestem fotografem a nie grafikiem komputerowym. Nie zmieniam ludzi na zdjęciach. Nie odejmę Wam kilogramów ani nie wyszczuplę, nie przeklejam min. Nie wykonuję retuszu całej skóry czy wygładzania twarzy. Usuwam tylko nietrwałe elementy jak opryszczki czy zadrapania, których normalnie by nie było, gdyby nie przypadek losowy.

13. Jako fotograf zobowiązuję się do ochrony Waszego wizerunku oraz danych poprzez nieudostępnianie ich bez Waszej zgody oraz wiedzy.

14. Ważnym elementem mojej pracy jest możliwość pochwalenia się jej efektami. W związku z tym zależy mi na umieszczeniu zdjęć na stronie internetowej, w social mediach oraz czasem w materiałach drukowanych w formie albumu pokazowego lub ulotki. Decyzję o zgodzie na publikację wizerunku możecie podjąć w każdej chwili (w dniu sesji lub nawet po obejrzeniu galerii).

15. Otrzymując zdjęcia nabywacie prawo do ich wykorzystywania w celach niekomercyjnych, w tym do ich rozpowszechniania, drukowania, powielania. Oznacza to, że możecie je udostępniać rodzinie, znajomym, kopiować, wywoływać itp.

16. Jako fotograf posiadam prawa autorskie do zdjęć i będzie mi bardzo miło gdy publikując zdjęcie oznaczysz jego autora. Tym samym bardzo proszę o uszanowanie mojej pracy i nie modyfikowanie zdjęć poprzez nakładanie na nie własnych presetów oraz filtrów.