Kiedy najlepiej wykonać sesję noworodkową? Jak się przygotować do sesji z noworodkiem i jak wygląda sesja noworodkowa w domu? W tym wpisie postaram Ci się przybliżyć temat sesji noworodkowej lifestyle w Waszych czterech kątach. Brzmi trochę przerażająco? Wcale nie, sama się przekonaj.

Kiedy wykonać sesję noworodkową?

Teoria mówi, że noworodkową sesję najlepiej wykonać do 14 dni. Ja uważam inaczej i powiem Ci, że sesję noworodkową najlepiej wykonać w dogodnym dla Ciebie momencie, wtedy kiedy będziesz się już dobrze czuła. To może być 7 dni po porodzie, 14 dni jak i 30. Wszystko zależy od Twojego ciała i stanu ducha.

Sesja noworodkowa w domu czy w studio?

Jestem zwolenniczką zapisywania w kadrze rodzinnych historii. Nie ma więc dla mnie lepszego miejsca na uwiecznienie Waszej bliskości z nowym członkiem rodziny jak Wasz dom.

Wyremontowany czy nie, będzie pięknym tłem dla Waszych emocji, uwierz mi, że docenisz wartość tych zdjęć.

Potrzebujesz solidnych argumentów za?

– Dom to Wasze miejsce, intymne, niepowtarzalne, oryginalne, pełne Waszych wspomnień

– Dom to bezpieczne miejsce, w którym czujecie się pewnie i swobodnie zarówno Wy, jak i Wasze dzieci

– Powiedzmy sobie szczerze. Sesja w domu to wygoda. Nie musisz się pakować, pamiętać o pampersach, podpaskach, smoczkach, butelkach, przekąskach dla starszego dziecka. To ja przyjeżdżam do Ciebie, gdzie Wszystko masz pod ręką gdy wydarzy się coś nieoczekiwanego

– Podczas sesji podążam za Wami, za potrzebami Waszego maluszka i Waszymi. W każdej chwili możemy zrobić przerwę. Nie ogranicza nas czas, kolejny klient nie puka do drzwi.

– Ujęcia, które razem stworzymy są ponadczasowe, nie znudzą się bo to nie tymczasowy trend.

Jak się przygotować do sesji noworodkowej w domu?

Może Cię zaskoczę lub nie, ale wcale nie musisz się jakoś specjalnie przygotowywać!

Wystarczy nam salon z kanapą, dostęp do okna albo Wasza sypialnia z łóżkiem, więc nie musisz obawiać się, że Twoje mieszkanie nie nadaje się do sesji.

Suszarkę na pranie przenieś do innego pokoju, schowaj odkurzacz czy mopa i tyle. Jeśli uznam w trakcie sesji, że coś psuje mi kadr, to sobie z tym poradzę (przesunę, zmienię punkt widzenia lub usunę w Photoshopie). Podejdź do sesji na spokojnie, jakby miała wpaść w odwiedziny koleżanka na kawę.

Jak wygląda sesja w domu?

Często od Was słyszę, że nie potraficie pozować. Pytacie co macie robić.

Idealnie. Przestań się przejmować i bądźcie naturalni. Przytul, pogłaszcz, pocałuj… Podpowiem co możecie robić by wyszło naturalnie i bez skrępowania. Poprowadzę Was za rękę by sesja pozostawiła miłe wspomnienie i piękną pamiątkę.

Przygotowałam dla Ciebie coś, dzięki czemu na sesji zdjęciowej poczujesz się jeszcze pewniej – krótki poradnik o sesji domowej.

Otrzymasz go ode mnie decydując się na sesję ze mną!

Poprzedni post Sesja ciążowa Knurów - Przestrzeń Studio Tańca
Następny post Sesja rodzinna noworodkowa - fotograf Gliwice

4 Komentarze

  1. Piękne wspomnienia, przepełnione gestem, delikatnością, czułością… ❤️ Basiu jak zawsze zachwycasz!

  2. BASIU ! nieskromnie napiszę – Majstersztyk ♡
    Mimo ilości razy oglądanych zdjęć – wciąż wzruszają, radują, zaskakują na nowo, i na nowo !! Powodujesz uśmiech 🙂 ! Dziękujemy! Rodzice z Meliską ♡